Heinz Holliger | Symfonieorkest

Heinz Holliger @KCB 2025
Event in spotlight
Data
,
20:00
Location
Studio 4, Flagey, Heilig-Kruisplein, 1050 Brussel
Prijs
€15 / €10

Fotograaf: Tom De Beuckelaer

Heinz Holliger

Een levende legende: zo mogen we componist, hoboïst en dirigent Heinz Holliger zonder twijfel noemen. Onder leiding van dirigent Bart Bouckaert buigt het Symfonieorkest van het Koninklijk Conservatorium Brussel zich over de Onvoltooide Symfonie van Franz Schubert, een van diens meest beroemde en raadselachtige werken. Ontdek ook hoe Schuberts onafgewerkte 10de Symfonie had kunnen klinken in de recente versie die Roland Moser maakte. Het orkest confronteert deze 19de-eeuwse meesterwerken met Holligers eigen, hedendaagse muzikale universum. De orkestversie van de visionaire 6 Stukken, opus 6 van Anton Webern leidt het orkestwerk Atembogen van Holliger in, waarin hij “schaduwen van echte muziek”, muziek uit het verleden, ontwaart.

Dirigent

Bart Bouckaert

Ensemble

Symfonieorkest Koninklijk Conservatorium Brussel

 

Programma

  • Anton Webern (1883 - 1945)
    6 Pieces, Op. 6 (1928 version)
  • Heinz Holliger (1939 -)
    Atembogen
  • Franz Schubert (1797 - 1828)
    from Symphony Nr. 10: Andante in B Minor (arr. for orchestra by Roland Moser)
    Symphony Nr. 8 in B Minor, D. 759, "Unfinished"

KCB Kortingstarief

KCB-studenten, docenten en collega's ontvangen een kortingscode voor dit concert in Flagey. 
De code is naar jullie EhB-mailadres gestuurd met als onderwerp: Activiteiten | Activities @ KCB februari | February 2025.

KCB | Heinz Holligerweek

Dit evenement maakt deel uit van de "KCB | Heinz Holligerweek". Van 31 januari tot 7 februari staat het Koninklijk Conservatorium Brussel in het teken van Heinz Holliger, een van de meest invloedrijke componisten, dirigenten en hoboïsten van onze tijd. Ontdek zijn veelzijdige oeuvre!

Deel dit